Doporučení před masáží

Jdete na masáž poprvé a nevíte, co Vás čeká? Masáž je příjemná a relaxační záležitost, nemusíte se ničeho obávat.

  • Před masáží se vždy osprchujte teplou vodou - prokrvíte tělo, uvolníte se a připravíte na masáž. Masážní oleje a krémy se tak lépe vstřebají a účinek masáže se zvýší.
  • Pokud jdete na masáž spojenou s masáží obličeje, pak se odličte.
  • Alespoň hodinu před masáží nejezte, na druhou stranu také není dobré, pokud Vám při masáži "kručí v břiše" - dejte si například ovoce nebo müsli tyčinku.
  • Odložte řetízky, prstýnky, hodinky, sepněte dlouhé vlasy.
  • V případě alergie nebo přecitlivělosti na nějakou látku to sdělte masérovi.
  • Pokud chcete, aby se masér více zaměřil na určitou část těla, tak mu to před masáží sdělte.

Vždy před masáží se Vás budu ptát na Váš zdravotní stav a alergie a v některých případech doporučím návštěvu lékaře, aby řekl, zda Vám masáže doporučí. Pokud by Vám byl některý hmat nepříjemný, hned mi to prosím sdělte. Pokud se Vám bude chtít spát, spěte. Spánek je stavem nejhlubší relaxace a důkaz Vaší důvěry ke mě.

Při masáži zad si můžete ponechat kalhoty, ale při celkové masáži se prosím svlékněte do prádla. Dostanete ode mne osušku a také Vás přikryji dekou. Po masáži nechávám vždy klienta určitou dobu relaxovat.

Doporučení po masáži, když přijdete domů

Relaxujte, nedělejte žádnou těžkou práci a hodně pijte čistou vodu nebo bylinky. V žádném případě alkohol, to aby vaše ledviny mohly správně dělat svou práci. Je to důležité, neboť by mohlo dojít ke kolapsovému stavu.

Po masáži s použitím esenciálních olejíčků se nesprchujte alespoň 12 hodin, to aby olejíčky mohly působit.