Čínská tlaková masáž - uvolňování blokád


Čínské masáže jsou osvědčenou součástí tradiční čínské medicíny, která má tisíciletou tradici. Východní medicína považuje celé naše tělo za nedílný celek, v němž jsou všechny orgány díky meridiánům navzájem propojeny. 

Masáž je vhodná pro ty, komu nevadí zmáčknutí některých citlivějších bodů. Pracuje se zde s větší silou, která vede k uvolnění.

Posilují samoléčebné schopnosti lidského organizmu a harmonizují životní energii (čchi). Tato energie proudí tělem v akupresurních drahách (meridiánech), jimiž vyživuje a ovlivňuje funkci jednotlivých orgánů. Poruchy toku energie v meridiánech zapříčiňují zdravotní problémy, snižují duševní stabilitu a zvyšují náchylnost k určitým nemocem. 

Regulaci prvků Yin a Yang, stimulace energie (čchi) v meridiánech, oživení krevního oběhu, rozpuštění sraženin a uvolnění strnulosti kloubů. 

Rovnováha prvků Ying a Yang udržuje a zabezpečuje normální funkce lidského těla. Pokud pod vlivem vnějších faktorů, zranění či pod vlivem vnitřních faktorů (například změna nálad, špatná životospráva) dojde k nerovnováze tělesných fyziologických funkcí, a tak i k nerovnovážnému stavu ying a yang, vzniká poté nemoc. K odstranění tohoto stavu můžete úspěšně využít čínskou masáž a ulevit tak klientovi od bolesti.