Reflexní masáž chodidel

Mocný symbol chodidla v japonské kultuře, duchovnu a léčitelství představuje známá Budhova šlépěj vyrytá na zvednutém chodidle sedícího Budhy v chrámu Jakušidži v Naře. Šlápěj značí spojení Budhy se zemí.

Nohy a ruce jsou považovány za zrcadla těla a tlak na přesná místa (reflexní body) podporuje léčbu jim odpovídajících částí těla. Jestliže jsou v těle bloky, tak v těle proudí méně životadárné energie a tělo postupně nemůže správně fungovat a vznikají různé nemoci.

Reflexní terapeut používá špičky prstů a palce k aplikaci silného, nikoliv hrubého tlaku na reflexní zóny na nohou u klienta s úmyslem vyvolat prospěšnou odezvu v jiných částech těla.

Reflexní terapie na plosce nohy aktivuje, stimuluje a povzbuzuje činnost vnitřních orgánů. Masírováním reflexních bodů na chodidle lze podpořit obranyschopnost organismu. Reflexní masáž se doporučuje pravidelně, protože je třeba povzbudit organismus k regeneraci a snížit každodenní zátěž.

Vhodná je tehdy, když nelze masírovat přímo postižený orgán. Je prováděna na chodidle a nártu nohou. Vychází se ze skutečnosti, že na chodidle zobrazuje celý organismus. Hlazením a mačkáním bodů na chodidle ovlivňujeme pohybový aparát i vnitřní orgány, které jsou jinak nepřístupné. Na plosce nohy jde velmi dobře a spolehlivě najít problematická místa na lidském těle.

Velmi se osvědčuje kombinace reflexní terapie s masáží. Reflexní terapií uvolníme páteř, hlavní klouby, ruce i nohy. Poté následuje masáž vámi zvolené nebo doporučené oblasti s vybraným olejem. V případě bolestí zad doporučujeme kombinaci reflexní terapie a masáže zad a šíje.

Reflexologie usiluje nejen o to, aby vyléčila samotnou nemoc, ale pracuje také na tom, aby tělo a mysl byly schopny získat zpět rovnovážný proud energie. Podporuje tak vlastní přirozený léčivý proces.

Diagnostický pohled na vaše zdravotní a emoční problémy pomocí reflexologie nohy včetně následné léčebné terapie….