Masáž s baňkami a technika Kua-ša
Dárek pro zdraví, zpevnění a očistu !!!Obecně platné postupy pro baňkování a kua-ša se budou lišit v závislosti na konstituci a problémech jednotlivých klientů. 

První zmínky o sázení baněk a baňkování nepochází pouze z oblasti Číny a čínské kultury, ale také ze starověkého Egypta, Řecka, Vietnamu, Indonésie a Evropy.

Baňkování pomáhá potlačování bolestí pohybového aparátu kloubů a svalů, podporuje regeneraci kůže a stimuluje vnitřní orgány.

Výrazné uvolnění svalů a rozproudění toku energie mají velký význam na čištění organizmu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. Působí tak fyzikálně, reflexně, ale i metabolicky tím, že ovlivňují pochody látkové výměny, lymfatického systému a stimulují imunitu organismu. 

Při aktuálních zdravotních problémech se baňkování doporučuje 1-2x týdně.
Jako prevence je vhodná aplikace baněk a masáže 1x měsíčně.

Doprovodné techniky
Techniku Kua-ša používáme, když řešíme aktuální nebo chronické bolesti ve svalech, prevence proti nachlazení, zánětu průdušek a dalším bolestivým problémům, souvisejícím s disbalancí krevního oběhu a čchi.

Kua-ša pochází z Číny, kde se dosud používá. Gua znamená škrábat, sha je horko, kožní vyrážka. Poškrabování se provádí destičkou z jadeitu, nebo rohu vodního buvola Další důležitou součástí této techniky je třezalkový olej. Jedná se o metodu , která pomáhá detoxikovat organismus. Během poškrabování se mohou objevit tzv. petetechie, červené zbarvení kůže. Jejich množství a intenzita ukazuje momentální stav organizmu. Zabarvení mizí během několika dní. Používá se hlavně na zádech, ale i na nohou či pažích. Lze ji použít všude tam, kde má klient bolesti, plynoucí z nerovnováhy v organismu.

Moxování neboli prohřívání, používá se v případech, kdy je zapotřebí na daných akupunkturních (energetických) drahách nebo s nimi souvisejících orgánech doplnit chybějící energii a často se také využívá k odstranění nadměrného a škodlivého chladu.