Druhy prováděných masáží

Každou masáž přizpůsobuji potřebám klienta!

Kliknětě pro detailní popis jednotlivých druhů masáže:

Účinky masáže

Působení masáže na lidský organismus je mnohostranné. Masáž působí příjemně na každého. Od novorozenců po starší lidi, od sportovců, mužů a žen, těm všem může tato forma komunikace prospět. Masáže jsou úžasným prostředkem, jak unavenému organismu ulevit a pomoci.

Jako účinná podpora relaxace pomáhá masáž odstraňovat bolesti svalů, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje, těžké nohy, zmírňovat bolesti migrén a problémy se spánkem. A kdo dnes alespoň nějakou z těchto poruch nemá? Je to důsledek rychlého životního stylu a nedostatku času věnovat se sami sobě.

Dalším, neméně důležitým účinkem masáže je navození psychické pohody a odstranění stresu, napětí a únavy, který náš každodenní život provází. Ovlivňuje celkový vzhled, zpomaluje vznik příznaků stárnutí.

Masáže uvolní a osvěží Vaší mysl a pomohou obnovit síly jak fyzické, tak duševní a zanechají Vás tak s pocitem obnovené energie. 

Výše uvedené účinky masáže působí současně a odezva v organismu je vždy komplexní.

Z historie masáže

Římští a řečtí filozofové a lékaři masáže doporučovali jak pro jejich regenerační schopnosti po bitvách, tak pro celkové uchování těla a mysli. Římané věřili v jejich léčivou sílu, umění masáže se také stalo součástí denního rituálu pro relaxaci. Po koupeli se tělo pomazávalo oleji od hlavy až po paty a poté následovala luxusní masáž.

V Evropě začala být masáž oblíbená až v 18. a 19. století díky práci Pera Henrika Linga. V Číně si dokonale osvojil a pochopil masážní techniky a z nich vyvinul vlastní systém masáží, jejichž techniky dodnes používáme.